1

Temat: RAK SZYJKI MACICY IIB

CZY KTÓRAS MA DOSWIADCZENIE,PRZESZLA RADIOTERAPIE.
ale od poczatku.
Mam na imie Teresa zaczelam juz drugie polwiecze zycia i jak  banka mydlana pryslo moje w miare normalne zycie-diagnoza jak w temacie i co dalej.???
Zaskakujace jest to,ze cytologie robilam w III br i mialam II.nadzerke do leczenia. ustalilam termin na wrzesien,zaczelam krwawic,szpital  histopatologia i ndiagnoza.
Potem skierowanie na Gancarska bez badan,odeslana z powrotem dopiero 25.X wykonano tk-masy guzowate 70x47x37mm na szyjce macicy i przerost,nie da sie ocenic czy naciekiem czy bez na przymacicza.Zmiana przylega do dolnego odcinka odbytnicy i pecherza moczowego. Dodatkowo mam HCV-wzmozona ehogennie watrobe,podniesione enzymy. Obecnie jestem po 3 radioterapii.Chca koniecznie wlaczyc chemie 1x w tygodniu. Jednak musialam ograniczyc leki bo moja watroba nie wytrzymuje. zalecono mi na krwawienie exacyl,cyclonamine, na wymioty atossa, milurit oslonowo na nerki bo tez mam problemy z nimi sklonnosci do zlogow.
Hepatolog obawia sie o watrobe bo enzymy raz sa dobre jak podniesionie.Obawia,ze skoro tak reaguje na leki to jak na chemie.Zanaczam,ze nigdy nie bralam zadnych lekow bo nigdy nie mialam prblemow. Jedynie ziolowe na watrobe,nerki itp. Jeszcze jedno obecnie po badaniu per rectrum oceniono,ze naciekiem na przymacicze prawe i minimalnie powiekszone wezly  ja zwracalam uwage na bole po prawej stronie ale brano to za chorobe nerek i zapisywano cip[ronex,ba nawet 31.08.bylam na sor i to stwierdzono mimo,ze mialam 500 leukocytow w moczu 25-30 krwinek i niewielka iosc bakterii. Co robic obecnie wzielam 3 sesje a czeka mnie jescze 25

2

Odp: RAK SZYJKI MACICY IIB

Witaj Tereso,
mama mojej koleżanki dopiero co zakończyła radioterapię, ale tam była chyba kwestia tzronu, a nie szyjki. spróbuje do niej zadzwonić i dowiedzieć się czegoś . Trzymaj się na razie  - trezba szukac rzetelnej informacji  - w jakim mieście się leczysz?
Bea

3

Teresa z tego co piszesz wynika że jesteś leczona w Krakowie. To bardzo dobry ośrodek, ginekologia onkologiczna na bardzo wysokim poziomie a więc napewno wiedzą co robią. W trakcie leczenia będziesz miała bardzo często robione badania więc nie bój się że coś przegapią. Leczenie onkologiczne jest cieżkie ale coraz więcej kobiet zostaje całkowicie wyleczonych. Skutki uboczne są przejściowe . Radiochemioterapia czyli taka metoda jaką Ci zaproponowano to bardzo nowoczesne leczenie wprowadzone dopiero w 1999r. bardzo dokladnie zbadano wszystkie za i przeciw i jednoznacznie stwierdzono że odpowiednia chemioterapia zwiększa skuteczność leczenia ( niszczenia komórek nowotworowych ) aż o 50 %. Jak teraz onkolodzy mają taką poteżną broń to należy  to wykorzystać. Zanim zostaniesz poddana takiej kuracji onkolog kliniczny a więc lekarz internista o najwyższych kwalifikacjach i radioterapeuta zastanowią się nad Twoim ogólnym stanem zdrowia. O wątrobę się nie martw nie masz przecież marskości a wiele osób jest zakażonych wirusem a ich wątroba jest w całkiem dobrym stanie, wątroba to taki organ który się regeneruje . Uwierz onkologom- ja byłam chora 30 lat temu znam wiele bardzo wiele kobiet które wygrały. Przeczytaj nasz poradnik ( do ściągnięcia ze strony) dowiesz się jak postępować w trakcie leczenia. Jeżeli masz pytania do lekarza- zapytaj naszego eksperta. Pisz - na forum codziennie jest ktoś kto przeczyta Twoje posty. Trzymaj się -konwalia

4

Witam Cię tereso, jak Ty choruję na raka macicy, a konretnie na raka szyjki macicy:i jestem po dwóch chemioterapiach. Mam prawdopodobnie bardzo podobny problem do CIebie. Otóż, miałam wykonaną chemioterapię, jak pisałam dwa razy. Jednak wystąpiłe pene komplikacje i skierowano mnie na inne badania. Okaząło się, że moja wątroba również nie daje rady z tą metodą leczenie. Badania i wyniki są świeże, więc nie mam jeszcze większych informacji w tym temacie. Chciałam zapytać o jakiś kontakt do CIebie czy coś, żeby się dowiedzieć. Ewentualnie może jest szansa, że odpiszesz tutaj i powiesz, jak potoczyły się Twoje sprawy z wątrobą i co lekarze wymyślili. Dodam, że jestme leczona w krakowie, mam 31 lat i jestem całkiem młodą osobą hmm boje się, że nie uratują mnie... że moja wątroba okaże się zbyt słaba na leczenie sad((

5

Kurczątko nie wiem czy wchodzisz jeszcze na to forum- teresa przeniosła się pewnie na inny wątek. mam nadzieję że Twoje problemy zostały wyjaśnione przez lekarza. Pozdrawiam

6

hej Kurczątko - daj znac prosze co u Ciebie??